Panterra Group to przedsiębiorstwo zrodzone z troski o kondycję otaczającego nas świata oraz naszą wspólną przyszłość. Nawiązuje do tego nasza nazwa: pan-, czyli przedrostek stosowany do określenia działań holistycznych oraz terra, czyli „ziemia” w języku łacińskim. Połączenie obu członów tworzy nawiązanie do pantery – pięknego, choć zagrożonego wyginięciem zwierzęcia. Jest to bezpośrednie skojarzenie z naszą planetą, która mimo swojego zachwycającego krajobrazu narażona jest na dewastację ze strony ludzi. Przeciwstawiając się jednorazowości i marnotrawieniu cennych surowców, stworzyliśmy markę Panterra – miejsce, gdzie powtórne korzystanie z dóbr ma ogromne znaczenie.
Wykorzystanie recyklingu jako źródła materiałów i czystej energii jest jednym z najefektywniejszych przykładów zarządzania odpadami budowlanymi. Utylizacja niektórych rodzajów śmieci (odpady) – takich jak styropian czy plastik – bywa niezwykle problematyczna. Ponowne ich wykorzystanie z kolei w ogóle nie istnieje w świadomości przedsiębiorców z branży budowlanej. Powodów jest wiele – jedni celowo nie dostrzegają szansy w obawie przed kosztami, a inni preferują wygodne, sprawdzone przez nich rozwiązania jednorazowe. Kreowanie rynku wymaga jednak rozwiązań, które są niewykorzystaną do tej pory szansą: na korzystniejszy wynik biznesowy, na lepszą przyszłość i na drugą szansę dla planety.
Dla wielu osób pojęcie „recykling budowlany” może być obce – nie jesteśmy tym zaskoczeni, ponieważ zdecydowana większość deweloperów i firm budowlanych jeszcze nie stosuje takiej technologii. Część branż, takich jak motoryzacja czy FMCG już od wielu lat skutecznie informuje o konieczności przejścia na ekologiczny styl życia. Inne z kolei – jak chociażby budownictwo – w dalszym ciągu dojrzewa i formułuje swoje „zielone postulaty”. Mając świadomość wyniszczenia środowiska naturalnego i irracjonalnego gospodarowania odpadami, zdecydowaliśmy się działać na niełatwym rynku recyklingu budowlanego. Wszelkie odpady w postaci ceramiki, stłuczki, ukruszonych budulców czy materiałów dociepleniowych przetwarzamy tak, by dać im drugie życie.
Pragnąc popularyzować to rozwiązanie, w 2009 roku weszliśmy na rynek kruszyw naturalnych oraz materiałów budowlanych pozyskanych w procesie recyklingu, dając im drugie życie. Ma to swój wymiar społeczny, ekonomiczny i ekologiczny a jednocześnie ogranicza w znacznym stopniu postępujące zmiany klimatyczne. Nasza społeczna odpowiedzialność biznesu skutkuje chociażby takim efektem, jak przyczynianie się do znacznego zmniejszania wydobycia surowców naturalnych. Dzięki naszym działaniom, jesteśmy w stanie chronić zdrowie publiczne, usprawniać systemy komunikacji, optymalizować wykorzystanie przestrzeni i złóż naturalnych. Zmniejszamy energochłonność termiczną i elektryczną, wodochłonność i odpadogenność – innymi słowy zmniejszamy ślad węglowy w naszym otoczeniu.
Ponieważ w branży budowlanej wciąż należy dokonać wielu proekologicznych zmian, w 2021 roku postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i połączyć je z najnowocześniejszymi technologiami. Tym sposobem wkraczamy na rynek nieruchomości przyjaznych środowisku. Ideę tego przedsięwzięcia stanowi przywrócenie naturze obszarów uprzednio niekorzystnie przekształconych, co wpływa niekorzystnie na faunę, florę oraz architekturę miejską. Od pierwszych dni działalności nasza wizja recyklingu budowlanego wyróżnia się na tle konkurencji, a dla Klientów stanowi nierzadko prawdziwą rewolucję. Za swój najmocniejszy punkt uważamy kreatywne podejście do tematu recyklingu, nieustanne modernizowanie stosowanych rozwiązań, podnoszenie kwalifikacji własnych, wprowadzanie na polski rynek zagranicznych innowacji oraz elastyczność względem potrzeb i oczekiwań Klientów.
Poznaj nasz zespół


Marcin Jakubowski
Prezes zarządu, radca prawny


David Szorc
Właściciel


Ryszard Chojnacki
Wiceprezes


Dominika Dudzis
Asystentka zarządu


Stanisław Szafran
Bezpieczeństwo firmy