CSR


Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to nie tylko generowanie zysku, ekspansja rynkowa czy budowanie określonego wizerunku. To także CSR, czyli zobowiązanie wobec Klientów, współpracujących podmiotów, także wobec środowiska i społeczeństwa. Nie można bezkrytycznie przerzucać się odpowiedzialnością czy twierdzić, że działania jednej firmy mają znikomy wpływ na otoczenie. Tym większa odpowiedzialność ciąży na firmach, które w swoim claimie deklaruje postawy i rozwiązania proekologiczne.

Jako firma specjalizująca się w recyklingu odpadów budowlanych stoimy na stanowisku, że ochrona środowiska dotyczy każdego z nas – niezależnie od branży czy skali działania. Postawa proekologiczna nie jest trendem, chęcią zaistnienia, nowoczesnym marketingiem czy wypromowania się na buzzwordzie. To bezwarunkowy standard, który każda firma XXI wieku musi gwarantować, by świadczyć przynajmniej podstawową jakość usług. Ekologia to nie tylko rozdmuchane w mediach akcje happeningowe; to codzienność w postaci rozsądnego gospodarowania wodą czy wdrożenia energooszczędnych maszyn.

 
 

Panterra Group promuje szeroko rozumiane ograniczenie śladu węglowego, czyli jak najmniejsze ingerowanie w środowisku naturalnym. Dla jednych osób stłuczka ceramiczna, pokruszony beton czy spękany gres to śmieci; my w tym gruzie widzimy potencjał na ochronę środowiska. Zamiast eksploatować zasoby naturalne, ponownie wykorzystujemy odpady budowlane i dajemy im drugie życie. To działalność, która opłaca się przede wszystkim pod względem ekologicznym, ale i ekonomicznym – recykling zużywa znacznie mniej nakładów energetycznych i finansowych niż produkcja od podstaw.

Środowisko naturalne to tylko jeden z elementów, o który troszczymy się jako Panterra Group. Równie istotny jest dla nas kapitał ludzki, szczególnie w kontekście osób dotkniętych trudnościami życiowymi. Empatia i wrażliwość na krzywdę ludzką nie pozwala nam przechodzić obojętnie wobec cierpienia, dlatego podejmujemy szereg działań o charakterze charytatywnym. Jednym z nich jest wyścig wrack race, z którego dochód trafił na leczenie Igi – cudownej dziewczynki, która zmaga się z SMA. Innym przykładem wsparcia lokalnej społeczności było wsparcie w budowie boiska sportowego w Sądowie. Na tym jednak nie poprzestajemy, gdyż wierzymy, że jeszcze wiele osób potrzebuje naszego wsparcia. Zachęcamy również Ciebie, drogi Gościu, abyś włączył się w nasze inicjatywy prospołeczne i wsparł nas w szczytnych działaniach.